Friday, 11 January 2013

Scrap map #21
Po maratonie robienia kart na świąteczne kiermasze myślałam, że długo nie zatęsknię za zmajstrowaniem kolejnej, ale mam tyle fajnych papierów, naklejek i innych przydasi, że nie ma co narzekać tylko trzeba brać się do roboty:) Dziś kartka na wyzwanie Scrap-map i od razu widać, co mi siedzi w głowie: Wiosna, panie sierżancie! Nie było to nawet zamierzone - samo wyszło:D A do wiosny, niestety jeszcze ho ho :)

PS Jeszcze tylko dwa dni potrwa zimowe candy! Dziękuje za wszystkie Wasze komentarze i ciepłe słowa. Losowanie już w niedzielę!

After all the craziness of preparing Christmas cards for last years crafts fairs I thought it would take a while before I missed creating some new stuff. But with all the fun papers, stickers and what have you that have piled up I decided to stop pitying myself and get back to work:) Today's card was prepared for the new Scrap-map challenge and it's plain to see what's on my mind: spring! I didn't plan it - this card  just sort of happened:)  Shame spring is still so far off::)

PS It's only two days till the end of the winter giveaway! Thank you so much for your comments and kind words. The draw is on Sunday!

4 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...